4. Mergaitės vardas

4. Mergaitės vardas

Ši pasakos dalis yra ankstesnės, numeriu žemesnės pasakos dalies tęsinys.

Kristos planetoje kiekvienas vardas buvo suteikiamas ne atsitiktinai. Naujai gimęs gyventojas turėjo atrasti savo vardą, kuris atitiktų jo esybės vidinį ritmą. Vardas nebuvo vien paprastas žodžių derinys. Jis atskleidė gyventojo likimą, svajones ir gyvenimo tikslą. Pirmasis vardo pasirinkimas buvo lyg stebuklinga ceremonija. Nors laikui bėgant vardas galėjo keistis, atitikti naują gyvenimo etapą ar kelią, tačiau pirmasis, tas, kurį pajautė gimęs, buvo ypatingas ir neįkainojamas.

Diena po mergaitės gimimo, Kristos planetos gyventojai susirinko į didžiulę erdvę, kur augo vadinamasis Vardų medis. Šis medis buvo senesnis už patį laiką. Jo šakos siekė žvaigždes, o šaknys lietė Visatos gelmes.

Kristaliečiai atvedė mergaitę prie šio medžio ir pasakė:

- Šio medžio lapuose slypi visi vardai, kokie tik gali būti. Savo vardą tu rasi pati.

Mergaitė pakėlusi galvą ramiai žiūrėjo į medį, į jo šakas, į lapus, kuriuose jautėsi tūkstančiai vardų. Kai kurie vardai buvo aiškūs ir ryškūs, kiti – migloti ir tylūs.

Mergaitė užsidengė akis ir pradėjo jausti. Ji juto, kaip medis šnabžda jai savo paslaptis. Tai buvo tarsi melodija, kurioje kiekvienas tonas buvo vardas. Kai kurie tonai jai atrodė pažįstami, kiti – išgirsti naujai. Bet tarp jų buvo vienas ypatingas garsas, kuris sužadino jos širdį.

Mergaitė atmerkė akis ir pasakė:

-Mano vardas - Anika.

Kristaliečiai pritariamai linktelėjo galvomis, nes jie žinojo, kad tai - teisingas pasirinkimas. Vardas "Anika" Kristos planetoje reiškė "Dangaus melodiją", ir tai puikiai tiko šiai mergaitei.

Kristalai, planetos gyventojai, taip pat jautriai sureagavo į vardą "Anika". Jų kolektyvinė sąmonė siuntė žmogaus protui pranešimą apie tai, ką jie žinojo apie šį vardą. "Visatoje egzistuoja planeta, kurioje 'Anika' yra vienas populiariausių vardų.

Šioje kosminėje vietoje vardas turi begalę atšakų ir gilių reikšmių - jis gali reikšti malonumą, malonę, grožį, žvaigždę ir net gi armiją. Mes nežinome, kodėl prisiminėme tą planetą, gali būti, kad tai paaiškės mergaitei Anikai augant.”
Nuo tos dienos, Anika tapo neatsiejama Kristos planetos dalimi.

Pasakos tęsinį galite rasti kitame skyriuje, kuris yra pažymėtas didesniu skaičiumi.


Back to blog